Bemutatkozás

Intézményünk Nagy Jenőné: Óvodai Nevelés a Művészetek Eszközeivel alternatív program szellemében neveli a hozzánk járó gyermekeket. Óvodánkban 3, bölcsődében 2 csoport működik. Egy intézményként számunkra nagyon fontos, hogy a művészeti nevelést már a bölcsődében is sugallják a kisgyermeknevelők nem csak a gyermekek, de a szülők számára is. Valljuk, hogy minden gyermek a saját képesség rendszerének figyelembevételével nevelhető, fejleszthető.
A felnőttek tetteikkel sugározzák a feltétel nélküli szeretetet, s azt, hogy „Tisztellek téged, fontos vagy nekem, csakis Rád figyelek és segítek Neked, ha szükséged van a segítségemre:” (Nagy Jenőné 1997: Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel). Nevelésünk célja, hogy elősegítsük a sokoldalú, harmonikus fejlődést, a gyermeki személyiség kibontakoztatását, az életkori és egyéni sajátosságok és az eltérő fejlődési ütem figyelembevételével, ideértve a különleges gondozást igénylő gyermekek ellátását is. Képesek vagyunk a különböző szociális háttérrel érkező gyermekek együttnevelésére, befogadására és fejlesztésére, illetve nagy hangsúlyt fektetünk a képességek kibontakoztatására is.

Óvodavezető

Kékcsei Arany Laci Művészeti Óvoda és Bölcsőde